Historia Klubu.

Ludowy Zespół Sportowy w Rakowcu założony został w kwietniu 1947 r. Założycielem i pierwszym prezesem był Józef Dubas, który kierował klubem do 1970 r. Na podkreślenie zasługuje jego niestrudzony hart ducha na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu na wsi. W skład pierwszego zarządu wchodzili również: Józef Szul, Tadeusz Kubiak, Stanisław Hiszczyński, Jan Śleboda, Franciszek Kozłowski.
Trzon drużyny tworzyli : Jakub Mikluszka, Bronisław Mikluszka, Roman Miller, Stanisław Miller, Roman Leśniewski, Stanisław Kiełbowski, Zbigniew Lasowicz, Stanisław Hiszczyński, Jan Hiszczyński, Mariusz Szyszko.
Inauguracyjny pierwszy mecz piłki nożnej został rozegrany w dniu 22 lipca 1947 r. w Rakowcu z zespołem Stoczniowców z Gdańska ,który LZS Rakowiec wygrał dzięki ofiarności zawodników.
Początki działalności były trudne. Stroje dla drużyny szyły z ramienia KGW panie Katarzyna Hiszczyńska i Katarzyna Mikluszka. Na wszelkie mecze wyjazdowe jeżdżono furmankami Gminnej Spółdzielni z Rakowca.
W latach 1954-1955 przystąpiono do budowy boiska sportowego przy czynnym udziale mieszkańców Rakowca.
W latach siedemdziesiątych boisko zostało poddane modernizacji. Wybudowano trybuny, bieżnię oraz boisko do piłki ręcznej.

Drużyna piłkarska LZS Rakowiec(lata 50-60)

1. Gerard Szymański

2.Stanisław Szmidt

3.Józef Sawicki(z tyłu)